LA DANSA SCHOOL  ●  Banská Bystrica

 

LATINO DANCE pre ženy od 18 do 65 rokov

 

VYTANCUJ SI POSTAVU !


Chcete tancovať latino a chýba vám tanečný partner?
Túžite po pevnej postave, krajšom držaní tela a lepšej kondícii?
Potrebujete sa po náročnom dni odreagovať?
Kurzy moderných latinskoamerických tancov pre ženy vo veku 18 - 65 rokov sú určené práve vám.

 

ČO JE LATINO DANCE PRE ŽENY?


Kurzy moderných latinskoamerických tancov, kde sa ženy vo veku 18 - 65 učia zábavnou formou jednotlivé tanečné štýly - salsu, merengue, mambo, sambu a cumbiu. Sú určené amatérkam a uplným začiatočníčkam (kurzy pre začiatočníčky), ale aj zdatnejším, resp. bývalým tanečníčkam (kurzy pre mierne pokročilé a pokročilé).

 

AKO JEDNOTLIVÉ TANEČNÉ ŠTÝLY FORMUJÚ POSTAVU


SALSA  •  Karibik
Salsa je zo všetkých latino štýlov najštylizovanejšia. Tancuje sa vzpriamene, takže núti vystierať chrbát a zaťahovať bruško. Posilňuje tak chrbtové aj brušné svalstvo a tanečníčka získava krajšie držanie tela.

MERENGUE  •  Dominikánska republika
Tento štýl je najtemperantnejší. Dá zabrať hlavne kondične. Vyznačuje sa kolísavým pohybom bokov. Zhodiť sa da v oblasti stehien, zadných partií, bokov a pásu, ale zabrať dostanú aj ruky.

SAMBA  •  Brazília
Fyzicky najnáročnejší štýl. Typické sú pohyby panvou a hrudníka, krúženie a trasenie. Pri pravidelnom tancovaní spevnie sedacie svalstvo a zoštíhlejú lýtka. Tancuje sa na špičkách - ideálny na spevnenie klemby pri plochých nohách a na zoštíhlenie lýtok.

MAMBO  •  Kuba
Mambo je pre svoju hravosť najobľúbenejšie. Tancuje sa v miernom podrepe, takže opäť niečo na formovanie zadku a nôh. Predozadný pohyb panvy a hrudníka dáva slušne zabrať i brušným, chrbtovým a sedacím svalom. Intenzívne pracujú aj ruky.

CUMBIA  •  Kolumbia
Koordinačne najnáročnejší štýl. Synchronizácia hrudníka, bokov a rúk. Typické je krúženie panvou a vzpriamené držanie tela v miernom predklone. Spevnie chrbát, bruško, boky aj zadok.

 

AKO POSTUPNE NA SEBE PRACOVAŤ?


ZAČIATOČNÍČKY
Tento level je určený pre netanečníčky (úlne začiatočníčky), ale aj ženy, ktoré sa v minulosti tancu venovali. Učíte sa základné kroky tanečných štýlov salsa, merengue, mambo, samba a cumbia. Práca s telom je detailne vysvetlená - všetko zábavnou a nenútenou formou. Už po pár lekciách sa začnete podvedome vystierať a zaťahovať bruško. Prvý level vám zlepší držanie tela,  dodá sebadôveru a prípraví vás na vstup do ďalšieho.

MIERNE POKROČILÉ
Tu už základné kroky spájate do jednoduchých choreografií. Kolektív sa utužuje, takže smiech a dobrá nálada sú prirodzenou súčasťou výuky :-). Zdokonaľujete si tanečné prevedenie, cibríte pamäť a orientáciu v priestore. Neustálym opakovaním krokov získavate stále väčšiu istotu a príliv energie. Už obyčajná chôdza pôsobí elegantne, okoloidúci sa za sa vami otáčajú ;-).

POKROČILÉ
Už hravo zvládnete aj zložitejšie choreografie. Tanečné prevedenie pôsobí profesionálnejšie, čo upevňuje vaše sebavedomie a svojmu okoliu sa začnete meniť pred očami :-). Pravidelné tanečné tréningy vás naučia vystierať sa, zaťahovať bruško, pohybovať sa elegantne a s noblesou.
Tanec vás uvoľňuje, učíte sa prirodzenému prejavu. Získavate krásne držanie tela, eleganciu pohybu a vďaka skvelej atmosfére, odchádzate z lekcií plné energie :-).

PREČO ŽENY TAK RADI NAVŠTEVUJÚ NAŠE KURZY?


Ivana Kovačičová, Bratislava, 52 rokov, kurzy navštevuje od roku 2000
"Kurzy navštevujem od roku 2000 a neviem si predstaviť niečo iné. Super prístup lektoriek, výborná muzička, fajn kolektív a samozrejme absolventské vystúpenia. Lekcie mi pomáhajú udržiavať si sebavedomie, zbavovať sa stresu, zlepšujú náladu a udržujú telo v kondícii, čo s pribúdajúcimi rokmi oceňujem."

Elis Kriglerová, Bratislava, 53 rokov, kurzy navštevuje od roku 1999
"Latino mi dáva chuť žiť. Postaviť sa, kráčať stále vpred a tešiť sa zo života."

Elena Puková, Bratislava, 53 rokov, kurzy navštevuje od roku 2005
"Latino je životabudič a choreografie, ktoré sa učíme v kurzoch sú plné energie, rytmu a exotiky. Sú vyjadrením ženskosti, temperamentu, radosti z tanca a pohybu. Bonusom je skvelá partia žien. Tu vznikli niekoľkoročné priateľstvá. Je veľmi príjemné nechať sa na konci pracovného dňa strhnúť rytmom latino hudby v kolektíve rovnako zanietených dievčat. Tu nik nerieši, akú má kto postavu, či vek, čo má kto oblečené, čím je. Nik nerieši starosti a povinnosti. Je tu len hudba, tanec a my - hopkáme si a je nám fajn. Odchádzame do svojich domovov usmiaté, nabité endorfínmi a radosťou a tak to má byť."

Denisa Rusňáková, Bratislava, 43 rokov, kurzy navštevuje od roku 2008
"Tanec milujem a teší ma, že sa s ním stále môžem stretávať aj v tomto veku."

Zuzana Mlyneková, Bratislava, 48 rokov, kurzy navštevuje od roku 2010
"Kurzy mi dávajú veľmi veľa - 1. plním si svoj detský sen, 2. reset hlavy po náročnom dni, 3. mám nové kámošky, čo tým žijú rovnako ako ja, 4. učíme sa nové kroky. Je to pre mňa neskutočne pozitívne a zmysluplne strávený čas. Keď si obujem krásne tanečné topánky, nič viac nepotrebujem. Kurzy mi dávajú radosť do života a neskutočne zvyšujú sebavedomie. Učia ma tiež pravidelnosti, čím si budujem pevnú voľu."

Ľubica Szerdová, Bratislava, 44 rokov, kurzy navštevuje od roku 2011
"Nedávno som bola na preventívke. Lekárka nechcela veriť vlastným očiam, keď uvidela moje EKG. Vraj ako maratónec. Takže okrem radosti z tanca aj takýto super zdravotný efekt :-)."
 

 

ZÁPIS DO KURZOV V BANSKEJ BYSTRICI


Chcete si prísť vyskúšať úvodnú lekciu zdarma?
V prípade záujmu prosím kontaktujte našu inštruktorku v Banskej Bystrici :

 

INŠTRUKTOR LA DANSA SCHOOL BANSKÁ BYSTRICA
 


PAULÍNA ŠÁRIKOVÁ

LA DANSA Banská Bystrica
0911 181 087


 

 

 


 

VIDEOGALÉRIA


 

 

FOTOGALÉRIA


FIT POBYTY PRI MORI


VYSTÚPENIA


PHOTOSHOOTING

 

  

 

   

 

 

 

 

ĎAKUJEME ZA PODPORU

 

HLAVNÝ PARTNER


 

ĎALŠÍ PARTNERI
 

                               

 

Top